Moc Tarota

Magiczne wróżby z tarota

Moc Tarota

Na czym polega moc tarota ?

Karty tarota są znane od setek lat. Ich historia jest tyleż fascynująca, co tajemnicza. Talia kart używana przy stawianiu tradycyjnego tarota liczy siedemdziesiąt osiem kart, podzielonych na dwie grupy: Wielkie Arkana (dwadzieścia dwie karty) oraz Małe Arkana (pięćdziesiąt sześć kart). Ich interpretacja zajmowały się najróżniejsze grupy, począwszy od angielskich i francuskich okultystów, poprzez różne stowarzyszenia ezoteryczne łączące tarot z Kabałą i astrologią aż do naukowców, jak Carl Gustaw Jung, który zajmował się tarotem pod kątem zawartej w nim symboliki i obecności archetypów.

 

Moc Tarota

Jak więc widać, wróżenie z kart tarota fascynowało ludzi od najdawniejszych czasów i przez te wszystkie lata tarot obrósł masą różnych interpretacji i jego znaczenie również się zmieniało. Obecnie wróżby z tarota są niezwykle popularne a zainteresowanie nimi stale rośnie. W moc tarota wierzą wszyscy ci, którym on pomógł, a -sądząc po opiniach na różnego rodzaju forach wróżbiarskich i ezoterycznych- przyniósł ulgę i dał wskazówki na życie bardzo wielu ludziom. W czym zatem tkwi fenomen tarota? Otóż odkrywa on przed nami tajemnice naszego życia i naszego wnętrza i uświadamia nam przyczyny wszystkich perypetii naszego życia. Bardzo silnie opiera się on na intuicji, tak często pogardzanej i niedocenianej, oraz skojarzeniach i analizie. Tarot uwalnia drzemiące w każdym człowieku siły oraz uczy łączenia się ze swoją podświadomością. By to się jednak wszystko stało, na początku przygody z tym rodzajem wróżenia potrzebny jest przewodnik, który przeprowadzi nas przez arkana tej fascynującej ale i skomplikowanej gry.

 Tarocistka przybywa z pomocą

Pomoże nam w tym z pewnością tarocistka, czyli wróżka zajmująca się stawianiem tarota. Człowiek, który nie miał wcześniej w ogóle styczności z tarotem, będzie miał trudności z ogarnięciem, zrozumieniem oraz interpretacją przebogatej symboliki tej wróżby. Stąd tak ważne jest, by pierwsze kroki we wróżeniu w ten sposób stawiać przy asekuracji kogoś doświadczonego i posiadającego wystarczającą wiedzę z tej dziedziny. Gdy już będziemy lepiej orientować się w zasadach panujących w tarocie, możemy pokusić się o stawianie go sobie samodzielnie. Potrzebne będą do tego oczywiście profesjonalne karty do tarota, które można zakupić w tradycyjnym sklepie lub przez Internet. Dostępne są również książkowe publikacje przybliżające historię i sztukę interpretacji tarota. Jeśli jednak nie posiadamy predyspozycji do samodzielnego wróżenia, możemy oczywiście zwrócić się z tym do wróżki lub zamówić wróżbę w sieci. Tarot przez Internet stał się na tyle atrakcyjny, że jak grzyby po deszczu, pojawiają się coraz to nowe portale oferujące zarówno tę wróżbę, jak i np. ustalanie biorytmu, układanie horoskopu (dziennego, tygodniowego, miesięcznego) czy interpretowanie snów. Jest przy tym niezwykle dostępny i nierzadko zupełnie nic nie trzeba za postawienie wróżby zapłacić.

 Tarot może budzić lęk…

Choć tarot, ze swoją niepewna i tajemniczą proweniencją może u niektórych ludzi budzić lęk, to w gruncie rzeczy jego przesłaniem jest zdopingowanie człowieka do pracy nad sobą i zwiększenia wiary we własne możliwości i sens działania. Pomaga również w lepszym zrozumieniu swoich dążeń i potrzeb oraz odnaleźć swoje miejsce we wszechświecie. Nawet jeśli się nie wierzy w moc tarota, to trzeba przyznać, że jest to fascynująca gra, skrywając w sobie symbole i archetypy obecne w świecie ludzi od setek lat. Poprzez ten fakt zyskują one znaczenie cywilizacyjne, bo stanowią pewien rodzaj łączności z przeszłością i kulturowe uniwersum.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie