Wróżka jako zawód ?

Magiczne wróżby z tarota

Wróżka jako zawód ?

Wróżka jako zawód ?

Wróżka. Z pewnością nie raz każdy człowiek zastanawiał się, jak to jest z tymi wróżkami. Jak można określić zadania, jaki zajmują się w swojej profesji i czy w ogóle istnieje coś takiego jak zawód wróżbita. Trudno sobie wyobrazić, że ustawa dotycząca zatwierdzania różnych profesji może uznać przepowiadanie przyszłości czy zaglądanie w przeszłość za pełnoprawny zawód, nie różniący się niczym innym od zawodu lekarza, strażaka, nauczyciela czy policjanta. Przepowiadanie przyszłości jest czynnością, której prawdziwości i skuteczności nie da się w żaden sposób zweryfikować. Poza tym te czynności związane są z praktykami magicznymi, czyli czym czego żadne prawo nie jest w stanie sklasyfikować ani opracować, ponieważ są to czynności nieracjonalne i nieweryfikowalne za pomocą badań i narzędzi naukowych.

Legalny zawód

Profesja wróżki widnieje jednak na oficjalnej liście zawodów a wróżenie zostało uznane za pełnoprawną profesję. Zostały nawet dokładnie określone cele zawodowe wróżek i jasnowidzów oraz metody, jakimi mają się w swojej pracy posługiwać. Wróżbita ma mianowicie dzięki wykorzystaniu wrodzonych zdolności do działań na polu nadprzyrodzonym. Do wróżenia mają mu służyć karty (najczęściej tarot), kabała, I-cing, chiromancja (czyli wróżenie z ręki), katoptromancja i krystalomancja, czyli odpowiednio przepowiadanie przyszłości z pomocą zwierciadła i kryształu. Jako jego zadania zawodowe wymienia się przepowiadanie przeszłości, ujawnianie przeszłości, udzielanie porad i wskazówek związanych z zaginionymi osobami lub rzeczami oraz wyjaśnianie niezwykłych wydarzeń, cokolwiek to oznacza.

Wróżka jako zawód ?

Legalność wróżenia nie pozostawia zatem żadnych wątpliwości, skoro zawód ten został oficjalnie uznany przez Ministerstwo Pracy. Ta decyzja wywołała zresztą ogromne oburzenie w środowiskach naukowych, które stanowczo sprzeciwiały się stawianiu na jednym poziomie zawodu wróżbity i lekarza czy nauczyciela. Opinia taka jest popularna nie tylko wśród intelektualistów. Podziela ją bowiem wielu zwykłych ludzi, dla których wróżka i jasnowidz to zwyczajni oszuści i hochsztaplerzy, żerujący na ludzkiej naiwności i pobierający opłatę za-mówiąc kolokwialnie- wciskanie ludziom ciemnoty. Jest w tym sporo racji, ponieważ, jak zostało wyżej powiedziane, nie ma żadnych sposobów, by zweryfikować i potwierdzić skuteczność ich pracy. Praktyki magiczne opierają się bowiem na wierze obu stron w ich moc a wiara jest indywidualna sprawą każdego człowieka. Wróżenie, jako się rzekło, zostało jednak uznane za normalny zawód i z tym faktem trudno polemizować. Wróżbiarstwo może być przy tym bardzo dochodowe, ponieważ coraz większa liczba ludzi interesuje się tego typu praktykami. Zarobki wróżek są bardzo zróżnicowane, ponieważ nie wszystkie wróżbiarki są jednakowo popularne. Jedne z nich, ze względu na skuteczność i celność swych porad i spostrzeżeń, ma więcej klientów, którzy z kolei polecają je swym znajomym. Inne, mniej wprawione i doświadczone lub po prostu posiadające mniejszą wiedzę, nie cieszą się takim zainteresowaniem.

Ceny usług

Nie mogą zatem windować cen za swoje usługi, ponieważ w ogóle nie miałyby klientów. Biznes ezoteryczny kręci się coraz lepiej a wróżki i astrolodzy mają się nie najgorzej. Ceny wróżb, w zależności od ich skomplikowania i szczegółowości wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Wiadomo, że wróżby smsowe będą tańsze od kompleksowej wróżby, z postawieniem tarota, ułożeniem indywidualnego horoskopu włącznie. W parze z wyższą ceną zazwyczaj idzie jakość wróżby, więc jeśli zależy nam na uzyskaniu konkretnej porady i nie traktujemy wróżenia jako zwykłej rozrywki, powinniśmy zdecydować się na nieco droższą usługę.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie