Wróżenie ze szklanej kuli

Magiczne wróżby z tarota

Wróżenie ze szklanej kuli

Wróżby ze szklanej kuli

Wróżenie z kuli to jedna z podstawowych czynności, jaka przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o wróżce. Taka wizja ukształtowała się przez czytane nam w dzieciństwie bajki, w których był to nieodzowny atrybut zarówno dobrych wróżek, jak i złych wiedźm. Wszystkie bez wyjątku mogły, wypowiedziawszy odpowiednie zaklęcie, zaglądać za pomocą tego magicznego przedmiotu zarówno w przeszłe, jak i przyszłe zdarzenia. Możliwe też było, by za ich pomocą śledzić bieg współczesnych wydarzeń.

Jeśli wierzyć baśniom…

Wróżby ze szklanej kuli, jeśli wierzyć baśniom, są najskuteczniejsze, najbardziej dokładne i najbardziej wiarygodne. Wróżba wygląda podobnie jak film a magiczna kula pełnie rolę ekranu telewizyjnego i projektora w jednym. W bajkach wygląda to w ten sposób, że wróżka mówi kuli, jakie zdarzenia chciałaby zobaczyć, a kula posłusznie wykonuje te polecenia i wyświetla niczym w kinie obrazy, które mogłyby być kinowymi hitami. Dokładnie rejestrują one wszystkie wydarzenia, jakie przytrafiły się, przytrafiają lub dopiero przytrafią danemu człowiekowi. To, co można zobaczyć w szklanej kuli przechodzi najśmielsze oczekiwania, ponieważ dokładność, precyzja i szczegółowość, z jaką relacjonuje ona przeszłe i przyszłe wydarzenia jest powalająca i wstrząsająca. Istnieją jeszcze inne atrybuty wróżki a wśród nich wymienić można choćby takie sprzęty, jak magiczne pierścienia mające moc spełniania ludzkich życzeń, długie szaty i suknie, przepaska na włosach oraz specyficzna biżuteria, której brzęk rozchodzi się przy najmniejszym ruchu jej właścicielki. Ponadto każda szanująca się wróżka ma się w posiadaniu czarnego kota, który również może posiadać jakieś nadprzyrodzone zdolności.

Wróżenie ze szklanej kuli

Gabinet wróżki

W gabinecie wróżki z pewnością natkniemy się na charakterystyczne meble a wśród nich najważniejsze miejsce należy do okrągłego stoliczka, na którym dumnie prezentuje się szklana kula. Czytanie ze szklanej kuli jest zajęciem tyleż fascynującym, co niesamowitym. Jeślibyśmy kiedyś zechcieli stać się świadkami takiego niesamowitego procederu, moglibyśmy się zawieść. Nie jest łatwo w obecnych czasach spotkać wróżkę, która w swojej praktyce wróżbiarskiej korzystałaby z takich środków. Teraz głównym narzędziem jej pracy jest komputer, dzięki któremu może dokonywać dokładniejszych i bardziej szczegółowych pomiarów dotyczących rozkładu planet, dzięki czemu jest w stanie tworzyć coraz doskonalsze horoskopy. Obok komputer, najczęściej używa kart tarota. Wynika to z ich możliwości precyzyjnego przewidywania przyszłości ale też z życzeń klientów pojawiających się w jej gabinecie. Wróżenie z kart jest bowiem najbardziej znanym i uznanym sposobem wróżenia. Często dla zabawy stawiamy sobie pasjanse. Przed rozdanie kart stawiamy im pytanie. Jeśli pasjans wyjdzie i wszystkie figury zostaną do siebie odpowiednio dopasowane, oznacza to, że odpowiedź na nasze pytanie jest twierdząca. Jeśli nie wyjdzie, odpowiedź jest negatywna. Oczywiście taki, nazwijmy to, domowy pasjans jest bardzo prymitywną i raczej mało wyszukaną formą wróżenia. Ponadto ma ograniczone możliwości i niewiele może nam zdradzić tajemnic dotyczących naszej przeszłości i przyszłości. Jeśli chcemy zanurzyć się głębiej w otchłań przeszłości lub uchylić drzwi prowadzące do przeszłości, koniecznie musimy skontaktować się z wróżką.

Tylko osoba posiadająca nadprzyrodzony dar jasnowidzenia jest kompetentna, by czytać w kartach przeszłych i przyszłych zdarzeń. W domowych warunkach możemy jedynie powróżyć sobie ze stopionego wosku lub w czasie wieczory andrzejkowego ustawić w kolejce buty i przekonać się, kto pierwszy trafi przed ołtarz. Jednak czy takie wróżby się sprawdzają? Doświadczenie życiowe każe w to wątpić…

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie