Ezoteryka a psychologia

Magiczne wróżby z tarota

Ezoteryka a psychologia

Ezoteryka a psychologia

Pewnie większość ludzi, których zapytamy się o związek ezoteryki z psychologią, bez wahania odpowie: „Przecież taki związek w ogóle nie istnieje!”. Na pierwszy rzut oka tak jest w istocie. Psychologia to przecież wiedza sprawdzona i naukowo udowodniona, wykładana na uniwersytetach i powszechnie poważana. Ezoteryka zaś to wiedza tajemna, nie posiadająca wsparcia w nauce, przez co nieweryfikowalna. Jeśli jednak zgłębić zagadnienie, okazuje się, że istnieją zbieżności i punkty styczne łączące te na pozór zupełnie odległe od siebie dziedziny. Tym, co jest wspólne dla ezoteryki i psychologii, jest cel im przyświecający.

Ezoteryka a psychologia

Tym celem jest oczywiście udzielenie pomocy zagubionym i nieszczęśliwym ludziom. Wróżka psycholog to obecnie zjawisko wcale nie tak rzadkie. Wróżki psycholożki, poprzez zdobywanie odpowiedniego wykształcenia i wiedzy, pragną pełniej i skuteczniej udzielać pomocy i porady ludziom, którzy się do nich zgłaszają. Jeśli chcieć zbadać wpływ wróżb na psychikę człowieka, pewnie okazałoby się, że przynoszą one podobny skutek, co wizyta u psychologa czy psychoterapia. Wróżka, oczywiście jeśli w pełni profesjonalnie i poważnie podchodzi do swojego zadania, jest w stanie naprawdę przynieść ulgę i pomoc pokrzywdzonym i nieszczęśliwym ludziom. Dobre wróżki skoncentrują się w pełni na nas i naszych problemach i wsłuchując się w nie, udzielą najlepszej porady.

Wróżka online

Podobnie jak psycholog, wróżka online musi być czasem bardzo stanowcza, by poruszyć człowieka i sprowokować do zastanowienia się nad sobą. Pierwszym krokiem w każdej formie terapii jest bowiem uświadomienie człowiekowi problemu i uświadomienie konieczności zmian w życiu. Wróżki pomagają dojść ze sobą do porozumienia i zrozumieć przyczyny problemów, które nas spotykają. Często jest przecież tak, że my sami nie dostrzegamy wszystkiego, co dzieje się w nas i wokół nas. Potrzebna jest osoba z zewnątrz, która spojrzy na całość problemu obiektywnie, wyjaśni jego źródła i zaproponuje najlepsze wyjście z kłopotliwej sytuacji. Taka osobą może być przyjaciel, ktoś bliski z rodziny, ale także psycholog i wróżka. Nie jest wszak łatwo zwierzać się zupełnie obcej osobie z najgłębiej skrywanych bolączek i lęków, jednak ulga, jaką może przynieść wizyta u właściwej osoby raz na zawsze pozwoli się takich obaw pozbyć. Trudno oszacować, jak wielu osobom pomogły wskazówki i porady ofiarowane przez wróżkę, ponieważ nie wszyscy ludzie chętnie przyznają się do korzystania z usług jasnowidza. Przeglądając jednak fora dotyczące wróżek, wróżbiarstwa i szerzej- ezoteryki, można natrafić na setki, jeśli nie tysiące pozytywnych opinii i podziękowań kierowanych do wróżek. Jest to zatem wskazówka, że nie wszystkie wróżby i przepowiednie to bajanie i bzdury wyssane z palca. Wymierne korzyści płynące z zasięgnięcia porady u wróżki to zadowolenie, odzyskanie szczęścia i naprawienie niezbyt dobrze funkcjonujących sfer naszego życia.

Czy udamy się do psychologa, czy do wróżki, to już indywidualna sprawa każdego człowieka. Jedno jest pewne: gdy spotyka nas w naszym życiu coś, z czym nie jesteśmy sobie w stanie poradzić samodzielnie, nie czekajmy aż przerodzi się to w coś gorszego i groźniejszego. Sięganie po pomoc w takich sytuacjach nie jest niczym wstydliwym, a wręcz przeciwnie- to jak najbardziej naturalny odruch. Z pewnością znajdą się ludzie, którzy wyciągną pomocną dłoń i nakierują nas z powrotem na prostą drogę. Najbardziej profesjonalnego doradztwa są nam w stanie udzielić osoby posiadające odpowiednią wiedzę i umiejętności ale przede wszystkim chęć i powołanie do takich działań.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie