Czym jest astrologia ?

Magiczne wróżby z tarota

Czym jest astrologia ?

Astrologia

Astrologia to pochodzący z języka greckiego termin oznaczający dosłownie naukę o gwiazdach. Polega ona na badaniu położenia ciał niebieskich i zakłada, że istnieje związek między tym, co dzieje się na niebie, a wydarzeniami na ziemi, w tym losem poszczególnych ludzi. Choć dziś astrologia nie jest traktowana jako nauka sensu stricte, to w starożytności, skąd wywodzą się jej korzenie, nie była rozróżniana od astronomii. Było wręcz przeciwnie-astrologię ceniono bardziej, zaś astronomia była jedynie nauką pomocniczą. Astrolog zajmował się przepowiadaniem pogody i wyznaczał szczęśliwe dni. Jeśli jego prognozy były trafne, zyskiwał ogromną sławę i splendor. Horoskop astrologiczny powstał wiele wieków temu, jednak przetrwał do czasów współczesnych. Horoskopy, podzielone na przepowiednie dla poszczególnych znaków zodiaku, służą dziś jednak bardziej do celów rozrywkowych. Niewielu ludzi wierzy w ich treść, ty bardziej, że zazwyczaj są one na tyle niejasne i pokrętne, że można je „podpiąć” pod każdą osobę i sytuację. Ponadto są sporządzane przez osoby przypadkowe, które z wróżbiarstwem i astrologią mają niewiele wspólnego, a tylko dostały zlecenie na sklecenie kilku zdań.

Czym jest astrologia ?

By dowiedzieć się, co mówią gwiazdy, musimy się porządnie natrudzić. Wynika to z tego, że niewielkie grono osób zajmuje się astrologią profesjonalnie, jednak dziedzina ta przeżywa obecnie swój renesans, więc są szanse, że powróci do łask i więcej ludzi się nią zainteresuje. Przepowiednia astrologiczna potrafi wyjaśnić naprawdę wiele frapujących każdego człowieka zagadnień. Nie jest przypadkowe, że przetrwała tyle wieków, niejednokrotnie pogardzana a wręcz zakazana. Gdyby nie drzemała w niej moc, nie przetrwałaby tych wszystkich burz. Wpływ gwiazd na człowieka to kwestia wiary każdego z nas. Miło jest jednak myśleć, że w dniu naszych urodzin nastąpiła zupełnie wyjątkowa sytuacja a konstelacja gwiazd, jaka można było obserwować tego dnia, jest zupełnie wyjątkowa i przypisana do nas na całe życie. Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek jest inny i los żadnego spośród nas nie jest identyczny.

Wróżba z gwiazd

Astrologia czyli wróżba z gwiazd z racji swej niskiej pozycji we współczesnym świecie, nie jest poważnie traktowana. W mniejszym stopniu zajmuje się z tego powodu przepowiadaniem zdarzeń o znaczeniu globalnym i skupia się na jednostkowej analizie osobowości. W astrologii poszczególnym znakom zodiaku przypisuje się inne partie ciała. I tak Baran to głowa, Byk- szyja i gardło, Bliźnięta-ramiona i dłonie, Rak- piersi, Lew- kręgosłup i plecy, Panna- brzuch, Waga- plecy i pośladki, Skorpion- genitalia, Strzelec- biodra i uda, Koziorożec- kolana, Wodnik- łydki i kostki, Ryby- stopy. Choć, jak już zostało wcześniej wspomniane, astrologia podlega regułom falsyfikowalności i z tej racji nie może być traktowana juk nauka, to wielu ludzi wierzy w to, co można wyczytać w gwiazdach i ufa wpływowi ciał niebieskich na życie. Zresztą w naszym języku istnieje wiele związków frazeologicznych wskazujących na to, że wiara w sprawczą moc gwiazd była kiedyś bardzo żywa. Popularne do dziś jest powiedzenie „urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą”, co oznacza, że osobą, która tego zaszczytu dostąpiła, ma szczęśliwe życie i wszystko się jej udaje. Gwiazdy mają też niebagatelne znaczenie w historii chrześcijaństwa. To przecież Gwiazda Betlejemska wskazywała miejsce, gdzie na świat przyszedł Zbawiciel Jezus Chrystus. Któż z nas na widok spadającej gwiazdy nie pomyśli sobie po cichu w głowie życzenia? Wiara w magiczną moc gwiazd jest głęboko zakorzeniona w naszej świadomości.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie