Wróżby andrzejkowe – serce z imionami

Magiczne wróżby z tarota

Wróżby andrzejkowe – serce z imionami

Wróżby z kwiatów i liści wiśni

W Andrzejki trzeba zgromadzić parę liści wiśni i wrzucić do wody. Jeżeli któraś z gałązek zakwitnie do 24 grudnia, jest to oznaka, że w najbliższych miesiącach odnajdzie się drugą połówkę i przeżyje z nią wspaniałe momenty.

Wróżenie z kwiatu róży

W noc andrzejkową obierz jej płatki, wsadź je do koperty, dokładnie ją zamknij i schowaj pod poduszkę. Tuż przed snem zapytaj „kiedy wyjdę za mąż?” i chwilę pokontempluj nad tą idealną wizją. Jeśli tej nocy przyśni ci się ołtarz, welon lub coś, co powiązane jest z małżeństwem, znaczy to, że ożenisz się w trakcie najbliższych 12 miesięcy.

Wróżenie z wysypanych zapałek

Wróżby andrzejkowe - serce z imionami

Wysyp zapałki na stół, po czym lewą dłonią weź garść i rozpocznij odkładanie ich, odliczając kolejno: kawaler, rozwodnik, wdowiec, kawaler… Jeśli przy ostatniej zapałce wyjdzie kawaler, to ożenisz się z kawalerem, jeśli rozwodnik to za rozwodnika, a wdowiec to za wdowca.

Układanie butów

Przygotujcie sobie swoje lewe buty. Ustawiacie je kolejno, jeden za drugim, zaczynając od położenia, które znajduje się najdalej od drzwi wejściowych. Pierwsze ustawienie musi wykonać osoba, która nie będzie z wami w to grała. Ustawiajcie je do momentu, w którym but wyjdzie za próg domu. Jego właścicielka ożeni się prędzej niż pozostałe panny.

Losowanie miłości

Potrzebujecie obrączki, różańca i zielonego listka. Każdy z tych przedmiotów oznacza zgodnie z kolejnością: szybki ślub, stan zakonny i staropanieństwo. Musimy ulokować je pod trzema spodeczkami, kilka razy zmienić położenie dla niepoznaki i kolejno losować.

Przelewanie wosku

Potrzebujecie świecy i starego klucza z większym otworem. Rozgrzany, roztopiony wosk z rozwagą wlewacie przez ucho od klucza prosto do naczynia z zimną wodą. Kształt, który uzyskacie musicie podświetlić latarką, a cień widoczny na ścianie ma symbolizować… No właśnie, co? Tutaj Tu kluczową rolę odgrywa wasza wyobraźnia.

Rzut butem

Pozbywamy się buta z lewej nogi, stajemy przeciwnie do drzwi i rzucamy go za siebie. Jeśli but będzie czubkiem wskazywał wyjście znaczy to, że właścicielka szybko znajdzie męża.

Wróżby z igieł

Spotykasz się już z kimś? Sprawdź, czy twój ukochany to ten jedyny. Wypuść na wodę dwie igły i przekonaj się czy się połączą. W tej sytuacji symbolika mówi sama za siebie.

Wróżenie za pomocą kartki i szpilek

Na dużej kartce papieru wypiszcie wszystkie męskie imiona, jakie przyjdą Wam do głowy. Później odwróćcie kartkę na drugą stronę, zakręćcie kilka razy, aby nie oszukiwać i wbijcie szpilkę w obojętnie które miejsce. Właśnie poznałaś imię swojego przyszłego wybranka!

Wróżba z jabłka

Każda z Was wybiera jabłko i pozbywa się jego skórki tak, aby zdobyć jak najdłuższą obierkę. Rzucamy ją za siebie przez lewe ramię i odszyfrowujemy literę, którą utworzyła się na posadzce. To szansa na poznanie imienia swojego przyszłego męża.

Karciana wróżba o ślubie

Zapal świeczkę i weź talię do ręki. Właściwie ją przetasuj i głośno zapytaj: „kiedy wyjdę za mąż”. W zależności od tego, który karciany kolor wylosujesz, taką przyszłość sobie wywróżysz. Kier – w najbliższych miesiącach. Karo – nie za rok, ale niebawem. Trefl – staniesz przed ołtarzem za parę lat, ale czeka cię dużo komplikacji, Pik – nigdy.

Wróżenie z karteczek papieru

Na białych karteczkach wypisz imiona męskie niedostrzegalnym tuszem. Kiedy wyschnie, czarodziejskie karteczki wsadź do kapelusza. Po wybraniu karteczki sprawdź imię przyszłego męża nad płomieniem świecy, który uwidoczni napis.

Słowiański krąg

Grupa panien ustawia się w kole, po którego środku ulokowany będzie mężczyzna z oczami zakrytymi chustą. Dziewczyny muszą złapać się za ręce i zacząć tańczyć w określonym przez siebie kierunku. Kawaler również powinien kilka razy się obrócić, a następnie wybrać którąś pannę, kiedy ich taniec ustanie. Ta, którą pokaże, najprędzej wyjdzie za mąż.

Wróżba – wyjście z domu

Gdy w wigilię Andrzeja wyjdziesz z domu i spotkasz pierwszego mężczyznę / pierwszą kobietę, musowo zapytaj go / ją o imię. Masz to zrobić sam i spotkać tego człowieka pierwszy raz w życiu. Jego imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża / przyszłej żony.

Wróżby i łódeczki

Przygotujcie papierowe łódeczki lub zróbcie je z łupinek orzecha. Każdą z nich trzeba podpisać żeńskimi i męskimi imionami. Łódeczki puszczamy na wodzie, a posiadacze tych, które się zderzą, mogą prawdopodobnie zostać parą.

Wróżby z płonących kartek

Jeśli chcesz przekonać się, jak mocny jest twój związek, zapal w tym samym momencie dwie kartki papieru. Jedna z nich symbolizuje ciebie, druga twojego lubego. Kartka, która spali się wyraźniejszym płomieniem, ustali osobę kochającą bardziej.

Kartki na wodzie

Przygotuj: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, pojemnik z wodą, szpilki.
Do korków od wina doklej karteczki z imionami męskimi, a dalej umieść je w wodzie wraz z korkiem z imieniem kobiety. Ten korek, który się z nim połączy, przedstawi imię przyszłego partnera.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie