Tarot: czy zajdę w ciążę ?

Magiczne wróżby z tarota

Tarot: czy zajdę w ciążę ?

Dobre porady dla planujących zajść w ciążę

Niektóre kobiety od wczesnej młodości mają świadomość, że pragną mieć dzieci, podczas gdy inne podejmują taką decyzję po latach dywagacji. Zanim jednak zdecydujesz się na bycie matką lub dodasz kolejne dziecko do swojej gromadki, najlepiej jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka kroków, które musisz podjąć jeszcze przed urodzeniem dziecka, aby dać sobie jak największe szanse na normalną ciążę i optymalnie rozwijające się dziecko. Oto parę najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze zaprezentować się jako przyszła matka:

Przestań brać pigułki antykoncepcyjne

Choć może wydawać się jasne, że jeśli chcesz zajść w ciążę, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak łatwe, jak pozostawienie gumek w szufladzie. Jeśli bierzesz tabletki, możesz nie mieć owulacji przez parę tygodni po zaprzestaniu ich przyjmowania, a kobiety, które zaniechały ze stosowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie wznowić owulacji przez wiele miesięcy. Tak czy inaczej, dobrze jest odczekać, aż będziesz miała dwa regularne cykle miesiączkowe, zanim podejmiesz starania o zostanie matką, dzięki czemu będziesz w stanie określić dokładniejszy czas wydania dziecka na świat. Przestrzeganie tych reguł przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie miała dobry przebieg.

Tarot: czy zajdę w ciążę ?

Zwróć uwagę na swoją wagę

Jeśli jesteś za szczupła lub otyła może być Ci trudniej być mamą. Zdrowa waga ciała sprzyja również zdrowej ciąży. Kobiety, które mają niedowagę i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w trakcie ciąży, częściej wydają na świat maluchy z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej doświadczają komplikacji związanych z ciążą i porodem.

Odstaw alkohol

Małe spożycie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu codziennie jest ogólnie uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się zajść w ciążę, ale powinnaś unikać alkoholizmu. Nie powinnaś wcale pić, gdy jesteś w ciąży lub możesz być w stanie odmiennym, ponieważ nawet minimalna ilość alkoholu może stanowić ryzyko dla zdrowia Twojego rozwijającego się dziecka. Spożywanie alkoholu w trakcie ciąży jest ogromnie okropnym rozwiązaniem.

Zwróć uwagę na swoją codzienną kawkę

Znawcy nie są zgodni co do tego, jaka ilość kawy jest rekomendowana podczas ciąży, ale zgadzają się, że powinnaś unikać spożywania dużych ilości kofeiny zarówno podczas zabiegów o poczęcie, jak i w trakcie ciąży. Jest to zalecane podejście, a przyszła matka mądrze podchodzić do porad ekspertów.

Znaczenie snu

Nie masz obowiązku pracować przez długie godziny lub wykonywać każdego niewykonanego obowiązku w oczekiwaniu na odmienny stan. W rzeczywistości odpoczynek, relaks i równowaga są tak samo ważne, gdy starasz się o poczęcie, jak i wtedy, gdy jesteś w ciąży. Zanim zajdziesz w ciążę, zastanów się, jak uczynić sen priorytetem i uczyń wszystko, co możesz, aby zerwać ze stresem. Spokojna matka to zdrowe dziecko.

Zacznij ćwiczyć

Jeśli jeszcze nie jesteś aktywna fizycznie, ułożenie planu ćwiczeń przed wydaniem na świat pociechy może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie wystąpią w czasie ciąży, a też fizycznie przygotować Cię do rozwiązania. Już pół godziny w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez większość dni w tygodniu może świetnie wpłynąć na Twoją siłę i wytrzymałość.

Idź do dentysty

Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą odbić się na zdrowiu Twojej jamy ustnej; a szczególnie, ciąża może sprawić, że będziesz bardziej podatna na choroby dziąseł. Dbałość o zęby i dziąsła przed zajściem w ciążę może pomóc Ci ograniczyć niebezpieczeństwo pojawienia się trudnych stanów zdrowotnych w okresie odmiennego stanu.

Zadbaj o zdrowe odżywanie

Jeśli miałaś przekonanie, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich ulubionych szkodliwych produktów na korzystne dla dziecka, zastanów się poważnie. Pełnowartościowa dieta, która zawiera zróżnicowane owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka oraz pokarmy pełne wapnia, zapewnia Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy podejmujesz wszelkie starania, aby zajść w ciążę, a także podczas ciąży.

Nikotyna i narkotyki

Jeśli pogrążona jesteś w nałogu nikotynowym lub bierzesz jakiekolwiek substancje odurzające, teraz jest czas, aby skończyć z uzależnieniem. Obie te aktywności mogą prowadzić do utraty ciąży, przedwczesnego rozwiązania i niskiej wagi dziecka.

Kwas foliowy

Nawet jeśli nie czynisz nic więcej, aby przygotować się do ciąży, przyjmowanie suplementu kwasu foliowego w formie tabletek jest niezbędne. Zażywanie 400 mikrogramów kwasu foliowego codziennie – zaczynając przynajmniej 30 dni przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia znaczną zabezpieczenie przed skomplikowanymi uszkodzeniami wrodzonymi.

Zadbaj o samopoczucie

Jeśli chorujesz na depresję lub miałaś ją w w młodości, może być Ci trudniej zajść w ciążę. Przyszłe matki, które zmagają się z depresją, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z płodnością. Nawet jeśli cierpisz na stany depresyjne tylko od czasu do czasu, możesz chcieć wybrać się do terapeuty lub psychologa, aby monitorować stan zdrowia mentalnego. Uzyskasz wiedzę, które leki uspokajające są bezpieczne przez lekarzy i ekspertów do stosowania w trakcie odmiennego stanu, a także jakie sposoby radzenia sobie z nerwami możesz stosować. Depresja jest chorobą cywilizacyjną.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie