Metody na opanowanie złości

Magiczne wróżby z tarota

Metody na opanowanie złości

Potrzebujesz zmiany otoczenia

Jeśli coś cię zirytowało w pracy lub w mieszkaniu, zrób sobie krótką chwilę odpoczynku. Pozwól sobie na przechadzkę. Przejdź się dookoła budynku. Pooddychaj świeżym powietrzem. Gdy już wrócisz twój umysł będzie spokojniejszy, ciało mniej napięte. Wygenerujesz odpowiedniejszą perspektywę problemu, z którym musisz się zmagać.

Śmiej się

Jeśli jesteś w frustrującej sytuacji, np. utknęłaś w zatorze drogowym, i czujesz, że gniew i złość biorą nad tobą górę, rozejrzyj się dookoła. Postaraj się znaleźć coś, co skieruje Twoje emocje na inny tor, pozwoli ci się uspokoić, pośmiać.

Spróbuj spojrzeć na to inaczej

Metody na opanowanie złości

Sytuacje wysokiego stresu potrafią wykrzywić twoje rozumienie rzeczywistości. Niekiedy musimy zwolnić, nabrać dystansu. Postarać się spojrzeć na konkretny problem z innej perspektywy. Takie przyjrzenie się problemowi z różnorakich punktów widzenia, potrafi prowadzić do interesujących i zaskakujących refleksji.

Mantruj

Ponawianie odprężającej frazy potrafi udzielić pomocy w trudnych momentach. Musisz powtarzać je głośno lub szeptem. Zobaczysz, że po jakimś czasie twoje samopoczucie wzrośnie w znacznym stopniu. Musisz sobie uszykować spis takich zwrotów w notatniku w telefonie i zaglądać do nich w denerwujących chwilach.

Wizualizuj

W stresującej chwili, gdy trudno ci ukoić myśli i podjąć odpowiednią decyzję, trzeba na chwilę usiąść i zwizualizować sobie swoje miejsce „szczęśliwości”. Zastanów się nad miejscem, które cię wycisza, rozluźnia. Czy pamiętasz te dźwięki, zapachy, krajobrazy? Przywołaj ten obraz w głowie. W ten sposób wyciszysz ciało i umysł, usystematyzujesz oddech. Wygenerujesz jasność myślenia.

Opowiedz o swoich frustracjach

Opowiedz o swoich odczuciach komuś zaufanemu: przyjacielowi, partnerowi, małżonce. Czasami wykrzyczenie tego, co nas męczy, dotyka, jest doskonałym sposobem na zyskanie wewnętrznego spokoju. Pamiętaj tylko, że nie mowa w tym miejscu o „wylanie złości” na kogoś, na wyładowaniu emocji na nim, lecz o odszukanie odpowiedniego słuchacza, który wysłucha naszych żali.

Poszukaj pomocy terapeuty

Rozmowa z wyuczonym terapeutą może pomóc w odnalezieniu przyczyny złości i frustracji, jak również w dobraniu odpowiedniejszych metod radzenia sobie z nimi. Czasami rzeczywiście warto powierzyć swoje zaufanie fachowcowi.

Znajdź źródło Twojego gniewu

Jeśli codzienne dojazdy do pracy sprawiają, że odczuwasz irytację i jesteś poirytowana, spróbuj pojechać inną drogą lub szybciej wychodzić do pracy. Jeśli twój kolega z pracy jest głośny i dużo mówiący, przynieś do pracy słuchawki i słuchaj muzyki. Zwyczajnie znajdź powód irytacji i tremy, a dalej znajdź rozwiązanie, które pozwoli ci zredukować to napięcie.

Bądź fit

Tkwienie w miejscu i wyolbrzymianie trudności nie ułatwia w ich rozwiązaniu. Wprost odwrotnie, potrafi wywoływać w nas jeszcze mocniejszy obawę i rozdrażnienie. Joga, łatwe, rozluźniające ćwiczenia, a poza tym taniec potrafią pomóc w uwolnieniu napięcia wewnątrz nas.

Głębokie oddechy

Jeśli skoncentrujemy się na oddychaniu, generując powolne, odpowiednie oddechy, nasze ciało i mózg się zrelaksują. Skieruj całą swoją uwagę na oddechu. Możesz dodatkowo w głowie nadawać mu rytm: wdech – wydech. Jeśli możesz, wygodnie usiądź, pozwól szyi i ramionom w pełni się odstresować. Nabieraj powietrze mocno przez nos, wydychaj powietrze przez usta. Zwróć uwagę na unoszący się brzuch.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie