Jak skutecznie zakończyć związek ?

Magiczne wróżby z tarota

Jak skutecznie zakończyć związek ?

Jak zerwać we właściwy sposób ?

Na całym świecie nikt nie zna tak naprawdę najlepszego sposobu na to aby zakończyć związek. Każda relacja jest inna, a każda osoba w związku czuje po swojemu. Poniżej podaję kilka tipów jak zakończyć związek, w taki sposób aby spowodowało to minimalne szkody.

Nie daj się zaskoczyć protestom

Jeśli zerwanie jest zaskoczeniem dla drugiej osoby, może ona próbować się kłócić, oponować lub podawać powody, dla których powinniście pozostać parą i zacząć wszystko od nowa. Jeśli znajdujesz się w punkcie zerwania, nic nie ma siły przywrócić lub ożywić związku w tym momencie. Poddanie się tylko opóźni to, co nieuchronne.

Jak skutecznie zakończyć związek ?

Odważ się zrobić to twarzą w twarz

Jeżeli kiedyś zostałaś porzucona przez social media, wiesz jak to jest być tak mało liczącym się, że druga osoba nawet nie zadała sobie trudu, by powiedzieć Ci o tym w cztery oczy. Z jakiego powodu więc robić to samo byłemu partnerowi? Twój partner zasługuje na godność rozmowy twarzą w twarz. dyskretne otoczenie jest zapewne lepsze, jeżeli jednak wydaje Ci się, iż twój partner może zareagować źle, powinnaś wybrać miejsce ruchliwe.

Nie obwiniaj

Wystrzegaj się robienia z partnera „tego złego”. Nikt nie jest doskonały. Ty również posiadasz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego chłopaka „najgorszego” nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Pewnie zrobili kilka złych rzeczy, takich jak kłamanie, ale są też ludźmi.

Pamiętaj o czasie żałoby

Nawet jeśli to Ty kończysz związek, będzie to okres rozpaczy. Jest to jedna z najtrudniejszych części pożegnania się z kimś. Jeśli nadal zależy Ci to powinnaś przypomnieć sobie o przyczynach, dla których relacja zmierza ku końcowi.

Bądź szczera, ale taktowna

Ogólnie patrząc, ludzie lubią być poinformowani, przez co zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może być szczerą odpowiedzią, tak naprawdę nie stoi ona na straży poczucia własnej wartości lub honoru Twojego partnera. Użycie zdania, takiego jak „Nie czuję, że jesteśmy dopasowani seksualnie” lub „szczerze wątpię, żeby nasze życiowe priorytety się zbiegały” to taktowniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wyliczaj rzeczy, które druga połówka zrobiła źle, ani nie używaj oklepanych tekstów typu „to nie Ty, to ja”.

Zrozum, że to nigdy nie jest łatwe

Zrozum, że nie ma niebolesnego sposobu na zerwanie. Wszyscy mamy zamiar zerwać bez żadnego strapienia i załamania. Jednak bez względu na to, jak mocno związek się rozpada, oficjalne zamknięcie go sprawi ból u obu stron. Gdy już zrozumiesz, że będzie bolało, możesz być gotowa na skutki tego ruchu.

Okaż współczucie

Wyraź swój ból z powodu rozstania i podziel się paroma dobrymi rzeczami o waszym wspólnym czasie. Zostanie porzuconym to istotnie dołujące uczucie. Masz możliwość trochę złagodzić ten cios, wspominając o dobrych chwilach, które razem spędziliście. Powiedz coś na kształt: „Nauczyłeś mnie tak dużo o gotowaniu i jestem teraz naprawdę dobrym kucharzem, dzięki tobie” lub coś o podobnym brzmieniu. Chcesz, aby druga połówka zrozumiała, że miała pozytywny wpływ na Twoje życie, pomimo zakończenia związku. Możesz również powiedzieć coś podobnego do: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że to się jednak nie wydarzy.” To pokazuje, że podzielasz część zranionych uczuć partnera.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie