Jak poradzić sobie z bolesnym rozstaniem ?

Magiczne wróżby z tarota

Jak poradzić sobie z bolesnym rozstaniem ?

Uświadom sobie myśli o były partnerze

Kiedy pojawiają się myśli o twoim byłym, staraj się ich nie zatrzymywać ani nie blokować. Zamiast tego ćwicz bycie „świadkiem” tych emocji. Kiedy pojawiają się myśli, poczyń krok do tyłu i uznaj je. Wiesz, że je przeżywasz; są obecne w Twoim umyśle. Śledzisz je. Trenujesz zgodę na zakończenie toksycznej relacji. Nie wolno pogrążać się w złych myślach. Jest to naprawdę optymalne wyjście.

W tym artykule przeczytasz porady na temat kojenia złamanego serca. Dowiedz się jak zapomnieć o zakończonej niedawno miłości oraz jak poradzić sobie z zanikiem związku. Po przeczytaniu tego teksu na pewno życie będzie jaśniejsze.

Poszukaj nowych radości

Jak poradzić sobie z bolesnym rozstaniem ?

Kiedy poświęcasz czas na badanie siebie i ponowne spotkanie z własnym ja, może to prowadzić do połączenia z tym, co kiedyś dało ci spokój, szczęście lub natchnienie, ale zostało wstrzymane w trakcie twojego związku. Możemy być bardziej otwarci na akceptowanie nowych rzeczy, ludzi oraz emocji, aby odkryć zmienione poczucie wolności, nawet jeśli jest to bolesne oraz dokuczliwe. Spróbuj popychać się do robienia rzeczy, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Aktywność pozwala zapomnieć o przeszłości.

Unikaj robienia tego, co będzie Ci przypominać o Twoim byłym

Jeśli nadal czujesz się przytłoczona niepożądanymi myślami i emocjami, rozważ trzymanie się z dala od miejsc, muzyki i ludzi, którzy przypominają ci o twoim byłym. Zacznij żyć na nowo, zapominając o przeszłości. Nie przeżywaj tego, co miało miejsce jakiś czas temu. Po roku czy dwóch nie będziesz czuła żalu po rozstaniu z byłym ukochanym. Poczujesz się jak nowo narodzona. Nowe życie jest tuż tuż. Przeszłość należy pochować, a nie rozpamiętywać ją nieustannie. Warto żyć i planować to, co ważne. Zadbaj o siebie, ponieważ od miłości do siebie samego zaczyna się to, co najlepsze. Nie ma nic lepszego niż kochanie siebie i wszystkich swoich zalet. Za jakiś czas wejdziesz w nowy związek. Jest to więcej niż pewne, a Twoje życie zyska nowe barwy.

Skieruj swoją atencję na innych ludzi

Kiedy smutek po rozstaniu jest zbyt trudny do zniesienia, możesz odkryć, że skoncentrowanie się na potrzebach innych osób może zmienić Twój stan na lepszy i sprawić, że przestaniesz myśleć wyłącznie o sobie i swoich sprawach. Rozważ wolontariat w miejscowym przytułku dla ludzi bezdomnych lub schronisku dla psów i kotów. Udzielanie bliskiemu w trudnych chwilach przy przyrządzaniu obiadów lub sprzątaniu będzie też dobrym pomysłem. Nie warto być osobą skupioną wyłącznie na sobie, lecz najlepiej jest budować dobre relacje z innymi. Miłość jeszcze zjawi się w Twoim życiu, to więcej niż pewne.

Pozwól emocjom płynąć

Pomocna może okazać się pogawędka z wieloletnim przyjacielem, członkiem rodziny albo terapeutą na temat uczuć związanych z rozstaniem albo eks partnerem. Jeśli nie czujesz się optymalnie, dzieląc się wszystkimi swoimi uczuciami, rozważ zanotowanie ich lub dywagowanie nad nimi. Możesz również zająć się innym działaniem podjąć inne aktywności, taki na przykład jak odświeżenie mieszkania, który może sprawić, że zapomnisz o tej sytuacji. Niedobre emocje wyjdą z Ciebie, a ty poczujesz się wolną osobą. Warto zatroszczyć się o optymalne uczucia, które zbudują Twoje poczucie własnej wartości. Uczucia wcale nie muszą być niedobrą sprawą. Mogą mieć właściwości oczyszczające. Emocje i odczucia mogą być naprawdę oczyszczające.

Poświęć czas na żałobę

Jeśli to możliwe, postaraj się pomyśleć o utracie związku jako o procesie żałoby. Pozwól sobie przetrawić tę sytuację. Nie próbuj od razu znaleźć innej osoby do miłości. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to spróbować uhonorować nasze emocje i nie oceniać ich. Aby zaaprobować swoje emocje musisz przeformułować swoje myśli. Zamiast rozumować: Nie powinnam czuć się tak smutna, pomyśl Jestem smutna i to nie jest problemem. Potrzebujemy wielu godzin, aby wejrzeć w głąb siebie i przygotować inwentaryzację naszych uczuć. Musimy zająć się naszymi poturbowanymi sercami i pozwolić, aby wyleczenie nastąpiło z biegiem czasu, troską, delikatnością i głębszym pochyleniem się nad własnymi emocjami.

Rozważ wyrażanie uczuć innym osobom

Jeśli nie nie masz sił, by spotkać się ze znajomymi na mieście lub trudno ci dotrzymać zobowiązań, spróbuj podzielić się swoimi uczuciami z innymi. Spróbuj ponownie rozważyć swoje marzenia w tym czasie i niech inni mają świadomość, z czym masz do czynienia. Wiele osób czuło się w ten sam sposób i będzie wiedziało, że możesz potrzebować trochę chwil, aby powrócić do swojego normalnego stanu. Rozmawiaj z innymi osobami, wyrzuć z siebie negatywne emocje. Nie duś ich w sobie, lecz mów o tym, co się stało. Optymalnie jest rozmawiać, ponieważ rozmowa z innymi ludźmi pozwala na dobre odczucia oraz miłe spędzenie wolnych chwil. Panie przeżywają od nowa żal w zamknięte w swoim mieszkaniu. Jest to zdecydowanie złe podejście do swoich zawirowań uczuciowych. Dobrze jest wyrzucić smutek z siebie, ponieważ to pozwala redukować wszelkie napięcia.

Zacznij ćwiczyć

Badania naukowców udowadniają, że treningi mogą zmniejszyć stres szybko. Użyj ćwiczeń jako zdrowego ujścia do zarządzania uczuciami niepokoju, smutku, senności i stresu. Ćwiczenia pozwalają ograniczyć smutek. Regularny spacer, jazda na rowerze lub wideo treningowe online to sposoby na wprowadzenie ćwiczeń do codziennej rutyny, gdy czujesz się smutna z powodu rozpadu koegzystencji z byłym.

Zrób listę swoich mocnych stron

Jeśli nie czujesz się dobrze ze sobą, przemyśl sporządzenie listy wszystkich dobrych rzeczy, które zrobiłaś dla swojego eks ukochanego lub wszystkie cechy, które doceniał w tobie oraz cechy, które akceptujesz w sobie. Poczujesz się doskonale i na pewno pomyślisz o byciu z drugim człowiekiem. Czas goi rany, daje poczucie, że za rogiem czeka coś dobrego. Jest to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie na tygodnie po rozstaniu. Myśl o sobie dobrze i sprawiaj sobie drobne przyjemności. Na pewno wszystko ułoży się dobrze, a Ty odzyskasz zadowolenie ze swojej egzystencji.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie