Jak będzie z moją pracą ?

Magiczne wróżby z tarota

Jak będzie z moją pracą ?

Nie masz szans na awans

Wykonujesz tę samą pracę przez ponad dwa lata, nie otrzymujesz lepszego wynagrodzenia ani podwyżki, a zakres zadań, za które jesteś odpowiedzialna, nie zmienia się. Niektórzy mogą lubić pracować bez ustanku nad tymi samymi rzeczami, nikt natomiast nie chce pracować wiedząc, że nic poza stałym zakresem go w firmie nie czeka.

Ciągła rutyna

Twoja praca jest niezwykle mechaniczna, pochłania cię rutyna. Kiedy twoja pozycja zawodowa zdaje ci się znieruchomiała, niełatwa do poruszenia i nie dostrzegasz możliwości na rozwój czy zwiększenie poziomu odpowiedzialności, to znak, że znalazłaś się w patowej sytuacji.

Firma szuka osób na zewnątrz firmy

Jak będzie z moją pracą ?

Jeżeli dostrzeżesz, że przedsiębiorstwo woli zatrudniać na wyższe stanowiska ludzi z poza firmy, zamiast podarować możliwość awansu swoim podwładnym, możesz połapać się, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby nabrać rozpędu.

Brak docenienia

Na horyzoncie nie widać komplementów. Niezależnie od tego, co robisz, nie jesteś szanowana. Mogłabyś dla firmy przenieść góry, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Twoje wartości rozmijają się z wartościami firmy

Czy chodzi o odmienności kulturowe, odmienne podejście do kwestii środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nie ma to znaczenia. Jeżeli spostrzegasz, że występują dysproporcje pomiędzy twoimi wartościami a wartościami prezentowanymi przez firmę, nie powinnaś uwzględniać z nią swoich planów na przyszłość.

Jesteś zbyt pewna siebie

Status quo czasem przynosi poczucie zbyt dużego komfortu.

Utracona motywacja

Bez przerwy czujesz się tak samo co w poniedziałek rano. To, co dawniej dawało ci satysfakcję, teraz jest dla ciebie utrapieniem. Praca nie generuje ci wyzwań i nie wywołuje w tobie ożywienia.

Twoje opinie przestały się liczyć

Twój głos nie jest już słyszany a twój pomysł w jakiejś kwestii nie ma znaczenia. Niekiedy manager jest zły, w momencie gdy proponujesz nowe inicjatywy. To jest sytuacja patowa, w której szefowie chcą, by podwładni nie trzęśli łodzią. Dla większości osób jest to moment nie do przebolenia.

Szef przestał mieć dla Ciebie czas

Nie potrafisz złapać wspólnego języka z przełożonym, by nadać projektowi właściwy tor. Twoje myśli giną w otchłani, e-maile pozostają bez odpowiedzi, a sama myślisz, że jesteś szczęściarą, kiedy wreszcie udaje ci się zastać przełożonego w toalecie. Wygląda na to, że jesteś bagatelizowana.

Twoja firma idzie na dno

Twój research doprowadził do tego, że zdałaś sobie sprawę, iż firma nie radzi sobie dobrze. Nie daje sukcesów, nie rozwija się. Biurka współpracowników są puste, ze względu na to, że nie ma projektów, które mogliby wykonywać. To świadczy o tym, że firma upada. Tym bardziej nie opłaca się w niej zostawiać, jeśli szef nie pofatygował się, by cię o tym poinformować.

Nie ma już doceniania

Zdarza się, że dyrektor nie szanuje twojego wkładu w rozwój firmy, nie widzi twoich talentów, nie uwzględnia cię w kwestii podwyżki czy nie daje ci mieszać się w szczególnie wymagające sprawy. Niełatwym jest mieć nadziei na to, by sytuacja miała się natychmiastowo zmienić.

Wszechobecna technologia

Stajesz się bezużyteczna, przestarzała, możesz być odsunięta przez wzgląd na nowe technologie.

Niesprawiedliwość jeśli chodzi o wynagrodzenie

Choć może wydawać się to nietypowe, za alarmujący znak należy uznać zarówno bycie wynagradzanym zbyt słabo, jak i pensje wyraźnie przekraczającą rynkowe stawki.

Próbujesz się zmienić, ale nikt tego nie zauważa

Kiedy starasz się polepszyć swoją pozycję w firmie, zwiększyć zakres swoich obowiązków albo skierować swoją karierę na nieco inny tor, a wszystko spotyka się z odmową – to czas, aby poszukać innej pracy.

Nikt już Cię nie wspiera w rozwoju

Zdarza się, że kierownik pyta się o twoje zamierzenia i plany, ale nie przykłada do twoich deklaracji większej wagi

Niesprawiedliwość

Często spostrzegasz, że twoi współpracownicy otrzymują propozycje, które dla ciebie są nieosiągalne.

Praca nie daje ci wyzwań

Twoje zawodowe zadania, kierownik czy koledzy z pracy nie sprawiają, że masz poczucie, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to przegrywasz nadzieję na rozkwit.

Nie czujesz się członkiem ekipy w pracy

Jeżeli nie czujesz się fragmentem zespołu i nie wprowadzasz nic do niej, nie powinnaś uporczywie starać się w niej utrzymać.

Brak zainteresowania Twoimi celami

Nikt nie zadaje Ci pytań o to, jakie są twoje cele zawodowe ani dalsze plany.

Osoby decyzyjne faworyzują innych

Jeśli nie jest poplecznikiem członków managementu, którzy przy rozdawaniu awansów czy dodatkowych pieniędzy faworyzują swoich popleczników, możesz na na dłuższy czas utknąć na stanowisku, które już piastujesz.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie