Błędy w poszukiwaniu pracy

Magiczne wróżby z tarota

Błędy w poszukiwaniu pracy

Błędy w poszukiwaniu pracy

Nie jesteś świadoma swoich atutów i kompetencji

W sytuacji kiedy masz świadomość swoich dobrych stron i wiesz w czym możesz się sprawdzić oraz znasz cechy, którymi możesz się pochwalić w trakcie rozmowy z rekruterem, czy uczestnicząc w rozmowach biznesowych – wtedy dysponujesz wiedzą, która pozwoli Ci się wyróżnić. Ale uważaj! To muszą być Twoje rzeczywiste kompetencje. Nie to, co sobie wymyśliłeś, co chciałbyś u siebie widzieć, bo tylko wtedy masz szanse na uzyskanie satysfakcji zawodowej.

Brak świadomości swoich osiągnięć

Nie ma lepszego sposobu na pokazanie się z jak najlepszej strony niż pewność siebie. Wiedza o tym, co Ci wyszło, jak do tego doszedłeś. Potrzebujesz wizji, musisz wiedzieć co jest Twoją mocną stroną.

Wszędzie wysyłasz to samo CV

Kiedy dbasz o aktualizację CV masz okazję dopasować się do tego, czego oczekuje nowy pracodawca. Możesz pokazać się z takiej strony, która będzie odzwierciedlała jego wymagania. Dzięki temu zwracasz na siebie uwagę jako idealny kandydat, z idealnymi kompetencjami na dane stanowisko.

Nie myślisz o swoim wkładzie w rozwój firmy

Ty oczekujesz konkretnych dochodów, bogatego pakietu socjalnego, opieki medycznej, umowy na czas nieokreślony itp. A co pracodawca będzie dostawał od Ciebie? Popatrz na cały proces rekrutacji oczami pracodawcy. Czego byś chciał od takiego kandydata? Oprócz kompetencji i doświadczenia? Może dobrej znajomości języka obcego? Albo umiejętności strategicznego myślenia?

Nie potrafisz siebie dobrze sprzedać

Czy tego chcesz, czy nie – sprzedajesz. Siebie, swoje umiejętności, swoją osobowość, swój czas. I choćbyś nie wiem jak z tym walczył, czy protestował– tym bardziej sprzedajesz, tyle że z niekorzyścią dla siebie. Im prędzej zdasz sobie sprawę, że twoje zasoby są produktem, który warto dobrze sprzedać, tym większa jest szansa, że znajdziesz nową pracę szybciej niż Ci się wydaje..

Nie masz wsparcia w procesie zmiany zawodowej

Podjąłeś decyzję, że czas na zmiany w życiu zawodowym? Fantastycznie! Poszukaj sobie wsparcia! Gdzie szukać kogoś, kto wstawi się za Tobą? W grupach na Facebooku , które noszą nazwę moja Satysfakcja zawodowa – strategia i realizacja, u specjalisty, u coacha lub mentora, dzięki któremu zachowasz spokój w sytuacjach stresowych i nauczysz się odpowiednio reagować.

Nie masz żadnej strategii na poszukiwanie pracy

Dzięki opracowaniu strategii poszukiwania pracy sprawiasz,że zmniejsza się ryzyko frustracji, jaka z tym tematem się wiąże, bo wybierasz odpowiednie sposoby szukania pracy do Twoich oczekiwań, możliwości, okoliczności, sytuacji życiowej i zawodowej. Podczas budowania strategii bierzesz pod uwagę wszelkie pomysły, jakie możesz wykorzystać u siebie. Następnie tworzysz plan i powoli go realizujesz.

Nie masz zdefiniowanego celu

„Szukam jakiejkolwiek pracy obojętnie gdzie.” Nie istnieje coś takiego jak obojętnie jaka praca. Poza tym – nie możesz zatrudnić się do każdej wybranej pracy, do części z nich nie masz po prostu odpowiednich uprawnień. Zastanów się dokładnie jaki jest twój cel, przemyśl co umiesz, w czym masz doświadczenie. Czego szukasz, co chcesz znaleźć?

Nie myślisz pozytywnie

Nie jest tutaj mowa o tym, aby mieć pozytywne myślenie o sobie, a raczej o to, że nie wierzysz w swoje możliwości. Nie bez znaczenia jest też to, co Ty myślisz o ludziach,którym zamierzasz opowiadać o chęci zdobycia pracy w nowej firmie. Nie wiem, czy wiesz, ale firmy nie potrzebują zatrudniać osób, które narzekają i są negatywnie nastawione do zmian i rozwoju osobistego. Jeśli często zdarza Ci się w pracy okazywać niechęć, to warto spróbować pozbyć się tych brzydkich cech!

Brak wiary w swoje możliwości

Kiedy nie wierzysz we własne możliwości, to jest spora szansa na to, że nie podejmiesz się nowych zadań i wyzwań, które pojawią się na Twojej drodze. Na szczęście możesz z tym walczyć. Zgłaszając się do kogoś, kto udzieli wsparcia (coacha, psychologa, psychoterapeuty), który pomoże Ci rozwiązać Twój problem.

Nie ma Cię na Linkedln

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że posiadanie kont na portalach społecznościowych to strata czasu, to powiem Ci, że jesteś w błędzie! Duże grono osób, właśnie tam dostało możliwość rozwoju zawodowego. Skąd osoby szukające pracowników mają się dowiedzieć o Twoim istnieniu? Pokaż im dlaczego warto zainteresować się Twoją osobą i zadbaj o to, abyzdobywać przydatne kontakty jakie mogą przydać Ci się w przyszłości.

Jesteś za mało aktywna

Dziś potrzebujesz ubrać swoją osobowość, doświadczenie i kompetencje w ramy „produktu”, wypromować go i sprzedać. Możesz to robić za pomocą różnych sposobów. Najprostszym i najbardziej popularnym są portale społecznościowe, kontakty osobiste, networking. Jeśli masz za mało kontaktów – to postaraj się i je zdobądź! W jakim celu? Po to, aby – po pierwsze – być może im pomóc w czymś, czego potrzebują, a po drugie opowiedzieć im o tym, co potrafisz i móc mieć nadzieję, że będą polecać Twoją osobę innym.

Nieokreślone wartości życiowe i zawodowe, którymi się kierujesz

Jeśli Ty nie umiesz określić, co jest dla Ciebie kluczowe, to nikt inny nie domyśli się tego. Bez dokładnej analizy tego, co jest dla Ciebie najważniejsze będzie Ci trudno znaleźć pracę marzeń. Pomyśl o swoich umiejętnościach jak o kompasie lub przewodniku, dzięki któremu łatwiej Ci będzie podejmować decyzje, dotyczące podjęcia nowej pracy, czy realizowania nowego zadania. Jak się za to zabrać? Musisz sprawdzić, czy interesujące Cię ogłoszenie pomoże Ci spełnić Twoje plany zawodowe. Musisz wiedzieć, czy dzięki temu, co potrafisz możesz spełnić się w branży, którą wybierasz.

Pracodawcy i rekruterzy otrzymują sporo różnych ofert od ludzi chętnych do pracy na danym stanowisku. Z niektórymi z nich umawiają się na rozmowy kwalifikacyjne. Pokaż, że masz w sobie coś, na co warto zwrócić uwagę. Że jesteś osobą gotową do podejmowania wyzwań i lubisz pracować. Że dobrze się z tobą rozmawia i jesteś ciepłą, entuzjastyczną osobą. Że chcesz być częścią zespołu i działać dla dobra firmy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę u mnie