Wróżki, tarot, wróżenie

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o ezoteryce
wr�� otylia wrozka otylia

Moc Tarota

Karty tarota są znane od setek lat. Ich historia jest tyleż fascynująca, co tajemnicza. Talia kart używana przy stawianiu tradycyjnego tarota liczy siedemdziesiąt osiem kart, podzielonych na dwie grupy: Wielkie Arkana (dwadzieścia dwie karty) oraz Małe Arkana (pięćdziesiąt sześć kart). Ich interpretacja zajmowały się najróżniejsze grupy, począwszy od angielskich i francuskich okultystów, poprzez różne stowarzyszenia ezoteryczne łączące tarot z Kabałą i astrologią aż do naukowców, jak Carl Gustaw Jung, który zajmował się tarotem pod kątem zawartej w nim symboliki i obecności archetypów.

Jak więc widać, wróżenie z kart tarota fascynowało ludzi od najdawniejszych czasów i przez te wszystkie lata tarot obrósł masą różnych interpretacji i jego znaczenie również się zmieniało. Obecnie wróżby z tarota są niezwykle popularne a zainteresowanie nimi stale rośnie. W moc tarota wierzą wszyscy ci, którym on pomógł, a -sądząc po opiniach na różnego rodzaju forach wróżbiarskich i ezoterycznych- przyniósł ulgę i dał wskazówki na życie bardzo wielu ludziom. W czym zatem tkwi fenomen tarota? Otóż odkrywa on przed nami tajemnice naszego życia i naszego wnętrza i uświadamia nam przyczyny wszystkich perypetii naszego życia. Bardzo silnie opiera się on na intuicji, tak często pogardzanej i niedocenianej, oraz skojarzeniach i analizie. Tarot uwalnia drzemiące w każdym człowieku siły oraz uczy łączenia się ze swoją podświadomością. By to się jednak wszystko stało, na początku przygody z tym rodzajem wróżenia potrzebny jest przewodnik, który przeprowadzi nas przez arkana tej fascynującej ale i skomplikowanej gry.

Pomoże nam w tym z pewnością tarocistka, czyli wróżka zajmująca się stawianiem tarota. Człowiek, który nie miał wcześniej w ogóle styczności z tarotem, będzie miał trudności z ogarnięciem, zrozumieniem oraz interpretacją przebogatej symboliki tej wróżby. Stąd tak ważne jest, by pierwsze kroki we wróżeniu w ten sposób stawiać przy asekuracji kogoś doświadczonego i posiadającego wystarczającą wiedzę z tej dziedziny. Gdy już będziemy lepiej orientować się w zasadach panujących w tarocie, możemy pokusić się o stawianie go sobie samodzielnie. Potrzebne będą do tego oczywiście profesjonalne karty do tarota, które można zakupić w tradycyjnym sklepie lub przez Internet. Dostępne są również książkowe publikacje przybliżające historię i sztukę interpretacji tarota. Jeśli jednak nie posiadamy predyspozycji do samodzielnego wróżenia, możemy oczywiście zwrócić się z tym do wróżki lub zamówić wróżbę w sieci. Tarot przez Internet stał się na tyle atrakcyjny, że jak grzyby po deszczu, pojawiają się coraz to nowe portale oferujące zarówno tę wróżbę, jak i np. ustalanie biorytmu, układanie horoskopu (dziennego, tygodniowego, miesięcznego) czy interpretowanie snów. Jest przy tym niezwykle dostępny i nierzadko zupełnie nic nie trzeba za postawienie wróżby zapłacić.

Choć tarot, ze swoją niepewna i tajemniczą proweniencją może u niektórych ludzi budzić lęk, to w gruncie rzeczy jego przesłaniem jest zdopingowanie człowieka do pracy nad sobą i zwiększenia wiary we własne możliwości i sens działania. Pomaga również w lepszym zrozumieniu swoich dążeń i potrzeb oraz odnaleźć swoje miejsce we wszechświecie. Nawet jeśli się nie wierzy w moc tarota, to trzeba przyznać, że jest to fascynująca gra, skrywając w sobie symbole i archetypy obecne w świecie ludzi od setek lat. Poprzez ten fakt zyskują one znaczenie cywilizacyjne, bo stanowią pewien rodzaj łączności z przeszłością i kulturowe uniwersum.

Zamieszczony w Tarot
 

Statystyki